Sizlere son derece güzel bir wordpress özelliğinden bahsedeceğim. Bu özellik sayesinde yazınıza yorum yapılıp yapılmamasına siz karar vereceksiniz. Yazdığınız herhangi bir yazıya yorum yapılmasını önlemek isteyebilirsiniz, bu yazımda sizlere bunu nasıl yapacağınızı anlatacağım. Öncelikle wordpress admin panelinde yazılar bölümünden yeni ekle sekmesine giriyoruz ve yazımızı hazır hale getirip paylaşıyoruz. Daha sonra yazılar bölümüne giriyoruz. Yorumlara kapatmak istediğimiz yazıyı bulup hızlı düzenle yerine tıklıyoruz. Açılan bölümde, Yorumlara İzin Ver kısmındaki işareti kaldırıyoruz ve güncelle diyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra o yazıya yorum yapılamayacak.

Tekrardan o yazıyı yoruma açmak isterseniz, aynı şekilde  yazılar bölümüne girip yorumlara açmak istediğimiz yazıyı bulup hızlı düzenle yerine tıklayarak Yorumlara İzin Ver  kısmını işaretliyoruz.

 

 

 

Author

27 Comments

  1. Melih Özdemir Reply

    Çok sağolasın acayip lazım olan birşey’di kişisel yazılarım için.

  2. Yeni bir blog açtım , gerekli olan bilgilerin çoğunu bloğunuzdan edindim çok teşekkürler yazılarınızı günü gününe takip ediyorum …

  3. çok saol kardeşim kaç günden beri aradığımı bu blogda buldum.Güncel olarak takip edeceğim bu blogu.

  4. Öncelikle Sitenizi Takipteyim . Bu işlemide öğrendiğim iyi oldu kardeşim 🙂 teşekkürler..

  5. WordPressin kendi içinde barındırdığı bir özelliği anlatmışsınız.Bilmeyen arkadaşlar için wordpress yazılarını yoruma kapatma anlatımınız mükemel olmuş.

  6. Her ne kadar yazılar kapatmayı gibi yazı anlatımı yapmışsanızda ben bunu önermem yorum açık bir yazı daha iyidir.

Write A Comment