WordPress mobil eklentileri ile artık web sitelerinizi mobil cihazlara kolayca uyarlayabilirsiniz.

Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde bilgisayarlarla web sitelerine girildiği kadar mobil cihazlarda da giriş bir hayli artmıştır.Bu nedenden dolayı site sahipleri de sitelerini mobil cihazlara göre uyarlamak zorunda kalıyorlar. 

WordPress altyapısı kullanan siteler ise mobil cihazlara göre site görünümlerini uyarlamayı bir eklenti ile halledebiliyorlar.

Mobil Cihazlar  için en çok kullanılan eklentilerden birisi ise “WordPress Mobile Edition” eklentisidir. Bu eklenti sayesinde sitelerinizi mobil telefonlara göre uyarlayabilir ve tasarımı değiştirebilirsiniz.

Mobil cihazlar için kullanabileceğiniz eklentiler:

WP Touch Pro

WP Touch Pro eklentisi Samsung, iPhone ve Blackberry gibi akıllı telefonlara sitenizin arayüzünü sadeleşmiş vekolaya görünmüş? bir şekilde göstermenizi sağlar.

 

NOT: Eklenti Pro. sürümü ücretlidir. Dilerseniz tam versiyonu alıp birçok mobil temayı kullanabilirsiniz.

WordPress PDA & İPhone 

WordPress PDA & iPhone eklentisi, iPhone’lar için harika bir görüntü sunar. Sitenizin bu cihazlarda oldukça hızlı açılmasını sağlar.  

 

WP Mobile Pack:

WP Mobile Pack eklentisi admin panelinizi mobil telefonlar için uyarlar. Ayrıca, Apple-BlackBerry-Android cihazlar için sitenizi optimize eder. Ve bu uygulama içinde bulundurduğu analiz özelliği ile mobil cihazlarda web sitenize girenlerin sayısını günlük, haftalık ve aylık olarak gönderir.

HandHeld WP

Bu eklenti de, diğer eklentiler gibi sitenizi mobil cihazlara göre optimize eder. Diğer eklentilerden tek farkı size biraz farklı bir görünüm sunmasıdır.

Author

9 Comments

  1. Eklentilerin cogunu kullandım ama biraz daha geliştirilmeli eklentiler..güzel anlatım yapmışsınız. tşkler.

  2. Kazım Kabul Reply

    Bu gerçekten yararlı bir makale olmuş teşekkürler 🙂

  3. hepsini denedim ama tam bir verim alamadım.şu an kullanmıyorum.
    günümüzde mobil temalar gerekli artık

Write A Comment