Merhaba arkadaşlar, bu makalemde haber sitelerinde çok kullanılan benzer yazılar bölümü oluşturmayı göstereceğim.

WordPress’in Related Posts eklentisi ile sitenizdeki yazılarınızın altında benzer yazılar bölümü oluşacaktır.  Related Posts  eklentisi wordpress kullanıcılarının sitesine eklemesi gereken önemli eklentiler arasındadır. Haber, magazin ve tanıtım siteleri gibi sitelere sahip olanlar bu eklenti sayesinde işlerini kolaylaştırabilirler.

Related Posts’un Kurulumu:

Bu adresten eklentimizi indiriyoruz. Zip dosyamızın içindeki klasörü FTP deki wp-content/plugins dizinine atıyoruz. Sonra sitemizin admin paneline giriyoruz. Eklentilere tıklıyoruz ve Related Posts eklentisini etkinleştiriyoruz.  İsterseniz admin paneline girip eklentiler bölümünden yeni ekle deyip eklentinin ismini aratarak şimdi kura tıklayarak kolayca eklentiyi kurabilirsiniz.

Eklentimiz hazır yazılarınızın altında Related Posts eklentisini görebilirsiniz. İsterseniz admin panelindeki Related Posts bölümünden yazınızın altında benzer yazılar bölümünün hangi adla, sadece yazı olarak mı yoksa resimle birlikte mi gözükecek bunları ayarlayabilirsiniz.

benzeryazilar

Author

14 Comments

  1. Teşekkürler buna benzer bir eklenti arıyordum. En yakın zamanda kullancağım. Related Posts yazısını değiştirebiliyor muyuz?

  2. WordPress’de en gerekli olan bir eklenti. Bir zamanlar WordPress’deyken bende kullanmıştım ve memnun kaldım. Bütün WordPress kullananlara öneririm.

  3. Zeki Taner Doğan Reply

    WordPress Üzerine Çalışmalarınızı Tebrik Ederim .

  4. wordpress’de kullanılan güzel bir eklenti eline sağlık kardeşim.

  5. Evet güzel bir eklenti. Wp sitemde 1 saat uğraştım ama yapamamıştım. Şimdi ise bir wp sitem yok ve eklenti çok basit 😀

  6. bu eklenti wordpress için en faydalı eklenti bence, çoğu temada olmayan bu özellikle çok büyük işler yapılabilir. kullanıcıya da oldukça faydalıdır.

  7. Sitede ziyaretçileri daha uzun tutmanın bi yoluda bu eklenti teşekkür ediyorum bilgilendirme için.

Write A Comment