Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır yazılarıma ara vermiştim onun yerine YouTube kanalım için Html, CSS, PSD to CSS videoları hazırlıyordum. Şu sıralar ona da ara verdim çünkü yoğun tempoda çalışırken istediğim kalitede içerik üretemiyorum. Ama yeni videoların içeriklerini yarı yarıya hazırladım ve yakın zaman da videoları çekip yüklemeye devam edeceğim.

Uzun zamandır bloguma yazı yazmamın bir sebebi de kullandığım temamdı. Diğer temam(BS Kişisel) işlevsel olarak güzeldi fakat tasarımsal olarak doğruyu söylemek gerekirse vasattı. Ben çoğunlukla arayüz kodlama konusunda kendimi geliştirdiğim için gelen tasarımı kodlamaya odaklı çalışıyordum hep ve hiç tasarımsal olarak düşünmüyordum o temayı yaparken de düşünmemiştim. Ve sonunda bu tema böyle olmaz dedim. Çünkü yazı kısımlarına girdiğim zaman ben bile rahatça okuyamıyordum yazıları beni takip eden insanlar ne yapsın diyerek yeni tema için kollarımı sıvadım. Tabii bu temayı yapmadan önce yani BS Kişisel temasından önce neredeyse 30 tane tema yaptım hem kendimi geliştirmek yeni şeyler denemek ve freelancer hizmet verdiğim müşterilerim için temalar hazırladım. Bu temaları hazırlarken de Dribble, Behance ve ThemeForest dan çokça tasarım inceledim. Tasarım trendlerini araştırdım. Kullanıcılar için az çok hangisinin en rahatı olacağını seçmeye çalıştım. Tabii ki bu tasarım olayının belkide %10 u 🙂 Hala araştırmak, öğrenmek gerek.

Hem tasarımsal hemde kodlama olarak öğrendiklerimi birleştirerek kendimce çok beğendiğim bir WordPress teması hazırladım. Kısaca temanın özelliklerine değineceğim çünkü optimize konusunda yapacağım bir kaç şey ve hazırlamaya devam ettiğim portfolyo sayfam var.

Kısaca temamın özellikleri; 

 • Temada hiç bir kodlama hatası yok HTML ve CSS olarak Valid yapıdadır.
 • Responsive(Mobil Uyumlu)
 • Hızlı ve SEO uyumlu
 • Temaya özel geniş bir yönetim paneli hazırladım her şeyin ayarlanabildiği.

Portfolyo ve 404.php kısmını hallettikten sonra temanın özelliklerini anlattığım bir video hazırlayıp YouTube kanalıma yükleyeceğim.

Bu arada BS Kişisel WordPress temasını paylaşmamı isterseniz yorum atabilirsiniz. Yorumlara göre temayı paylaşacağım.

Artık kişisel yazılara çokça yer vereceğim. Yazımı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Görüşmek üzere..

Author

8 Comments

 1. Ellerine sağlık Güzel olmuş da yazı okurken çok sıkıntı yaşıyorum, tam emin değilim ama open sans light kullanmış olabilirsin, light bir font ve açık gri olunca okumakta çok zorlanıyorum. Bence yazı rengini biraz daha koyulaştırabilirsin. Onun dışında okuma sayfasında içeriğin olduğu kısmın ve üstteki yazar, kategori falan bilgilerin bulunduğu kısmın padding’ini biraz daha artırabilirsin. Onun dışında güzel olmuş. Ellerine sağlık.

  • Teşekkür ederim @zahidefe:disqus. Evet tahminin doğru Open Sans Light kullandım. Yorumundan sonra bir kaç yazımı tekrardan okudum ve bahsettiğin sorunda haklı olduğunu düşündüm. Bu yüzden sidebar kısmını light olarak bırakıp yazı kısmını normal yaptım yani font-weight:400 olarak ayarladım. Okuyucularımı sadece içerik kısmına odaklamak için.

 2. Muhammed Emin TONTUL Reply

  Ellerinize sağlık çok güzel ama üst kısımda bulunan background’da parallax kullanmanız daha güzel durur diye düşündüm.

  • Yorumun için teşekkür ederim. Bu temayı geliştirerek devam etmeyi düşünüyorum. Bir boş vaktimde parallax denerim güzel durursa öyle devam eder 🙂

 3. Eline sağlık Baran . Tema değiştirmenin zamanı gelmişti. Mobil uyumlu olması da bir ayrı güzel. Menü kalmış bi uzun onu da ayarlarsan tam olacak .

  • Teşekkür ederim İsmail. Mobil temalara uyum sağlamam gerekiyordu bende böyle bir şey çıkarttım zaten temayı kodlarken de sana her kısmının görüntüsünü attım yorumlarını aldım. Kategorileri de çift kategori bileşeni yapıp çözüm üreteceğim.

 4. Yeni teman çok güzel olmuş artık bu temayla daha fazla yazı yazarsın bizde okuruz.

 5. Anıl Şenyurt Reply

  Yine güzel bir temayla karşımıza çıktın. Ellerine sağlık.

Write A Comment