2016 yılınıda geride bırakıyoruz. 2014’den beri bu tarz yıl sonu değerlendirmeleri yazısı yazıyorum. Geçen sene 2015’i  De Geride Bıraktık adlı bir yazı yazmıştım. Normalde gün içinde yazıyı hazırlar 1 Ocak olmadan da yayınlardım fakat bu sene yetiştiremedim şuanda saat 02.15 ve ben bu yazıyı yeni yazıyorum.

2016’ı benim için gerçekten güzel bir yıl oldu. Liseden mezun oldum. Hayatımı devam ettirmek istediğim kız arkadaşım (Sibel) ile 3. senemizi bitirdik. Geçen sene olduğu gibi güzel dostluklar edindim. Bunların başında Uğur Arıcı, Doğukan Güven Nomak, Berkay Beyaz var.

ApplyBAU’dan tam burs alarak Bahçeşehir Üniversitesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü kazandım. Bu sebeple hayalim olan İstanbul’a taşındım. Kötü haberleri almamız dışında İstanbul cidden keyifli ve güzel bir şehir. Herkes söverken sen nasıl sevebiliyorsun diyebilirsiniz galiba hayalim olduğu için 😛 İleride nolur bilemem 😀 Ama İstanbul yaşanması gereken bir deneyim yeri.

Maalesef bu sene YouTube kanalıma hiç eğitim videosu yükleyemedim. :/ Gerçekten bu beni çok üzüyor. Vloglar yayınladım 24 tane Vlog ama sonradan beğenmediğim için vlogları kanalımdan kaldırdım. Nedense video yüklemediğim halde kanalda güzel bir büyüme oldu ve 2147 aboneye ulaştı. Ama bu sene bu konuda planlarım var (Detaylar aşağıda)

Front-End konusunda kendimi geliştirmeye devam ettim. Gariptirki sene başında o kadar WordPress tema falan yaparken 3 aydır elimi WordPress’e sürmedim diyebilirim.

Bu sene 16 tane front-end, 12 tane wordpress proje yapmışım. 2 mobil uygulama projesinde (Scode-Stepy) Front-End Developer olarak yer aldım.

Şuan neler yapıyorum; 1 aydır ağır olarak dersler ile uğraşırken bir yandan tasarım tarafımı geliştirmeye çalışıyorum. Asla elimi sürmem tasarıma diyordumki acayip hoşuma gitmeye başladı ve Sketch eğitimlerini tamamlayarak yavaş yavaş arayüzler çizmeye başladım.

Hedeflerim:

Bu konuyu şimdilik liste halinde yazacağım, detaylı olarak 2017’de yapacaklarım diye ayrı bir yazı hazırlayacağım. Geçen senede hazırlamıştım fakat gizlide tutup kimse ile paylaşmadım ama bu sene paylaşacağım. 2-3 gün içinde fırından çıkar.

  • En az 3 adet eğitim seti yayınlayacağım.
  • JavaScript tarafımı geliştireceğim.
  • Tasarım yapmaya devam edeceğim. Arayüz tasarımı konusunda kendimi geliştireceğim.
  • İngilizce tarafımı geliştirmeye devam ediyorum.
  • Daha düzenli yaşamaya çalışacağım.
  • Her gün 5 dakika kitap okuyacağım. (Zinciri Kırma bu konuda bana yardımcı olacak.)
  • Freelancer olarak hayatıma devam edeceğim 🙂

Şuanlık aklıma gelenler bunlar. Aslında geriye dönük baktığımda gelişmeyip gerilemiş olan kısmım yazı yazmam galiba 🙁 Eskiden yazdığım yazılarda yazım hatası vs varmış ama daha kendimi ifade edebilirmişim. Tabii  o zamanlar daha sık yazıyordum onun etkiside olmuş olabilir.

Yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım sizinde 2016’nız güzel geçmiştir ve 2017’niz de yüz kat daha güzel geçer. Umarım 2017’i hayallerinizin peşinden koşabileceğiniz ve asla onları bırakamayacağınız bir yıl olur.

 

Author

Write A Comment