Eğer bu yazıyı okuyorsanız WordPress Sosyal Medya Eklentilerinin günümüzde ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Artık bilmeyen yok aslında. Forumlarda en çok konuşulan SEO amaçlı önemli bir taktiktir.

Bu yazımızda ücretli ve ücretsiz kaliteli sosyal medya eklentilerini inceleyebilirsiniz.

– Social Pop Eklentisi 

SocialPop en çok kullanılan sosyal medya eklentilerindendir. Bu eklenti, CodeCanyon ekibi tarafından kodlanmıştır. İçerisinde bulunduğu Sosyal Medya özellikleri ise şunlardır:

 

Facebook
Twitter
Mixx
Myspace
Netvibes
Newsvine
Posterous
Reddit
Slashdot
Squidoo
Stumbleupon
Yahoo Buzz
Yahoo
Tumblr
Technorati
Linkedin
İndenti.ca
Google
Google Buzz
Google Reader
Friendfeed
Email
Digg
Bebo
Delicious

 

– FBShare Eklentisi

FBShare Eklentisi sitemizde yer alan yazıların alt kısmına bir buton ekleyerek Facebook’ta paylaşma imkanı sunuyor. Bu eklentinin Facebook’ta paylaşma özelliğinin 5 farklı görünümü mevcuttur.

– Share Buttons Eklentisi

Share Buttons eklentisi sitemizde yer alan yazıların alt kısmına bir buton ekleyerek Twitter, Delicious, Digg ve Facebook gibi büyük sosyal medya platformlarında paylaşma imkanı sağlıyor.

– Social Media Widget Eklentisi

Social Media Widget Eklentisi ile sitebarda sitemize ait sosyal medya hesaplarını gösterme olanağı sunuyor. Birçok sosyal medya desteklidir. Aktif olarak kullanacağınız eklentilerin listesinde yer alması gereken bir Widget’tir.  

Not: Social Media Widget eklentisi kullanacaksanız, eklentide yer alan sosyal medya hesapları ekleme bölümünde kullanmadığınız varsa boş bırakmanız yeterli olacaktır. 

Dip Not: Sitenizin daha hızlı İndexlenmesini, arama motorlarında üst sıralara çıkmasını istiyorsanız en az bir sosyal medya eklentisi kullanmanız gerektiğinin altını çiziyoruz. Social Pop eklentisini kullanmanızı öneriyoruz.

Author

6 Comments

  1. Pingback: WordPress Mobil Eklentisi

  2. Teşekkürler hocam tavsiyelerinizden bir tane kurdum siteme çok hoşda durdu, temaya uydu, gözü rahatsız edicek birşeyde yok 🙂 Tekrar teşekkürler.. örnek olarak bakmak isterseniz arkadaşlar: http://huseyinkurklu.com/ gerçektende sitenizde güzel durduğunu fark ediceksiniz.

Write A Comment