Merhaba arkadaşlar,  twitter üzerinden de sizlere söylediğim SomakliV1 temamı dün tamamen bitirdim. Bu benim ilk wordpress temam olduğu için bazı eksiklikler var. Bu eksiklikleri V2 sürümünde artıya çevireceğim. Temayı hazırlarken sorularımı cevapsız bırakmayan ve yardımını esirgemeyen Burak İşçi’ye teşekkür ederim.

Latest Performance Report for http baransomakli.com GTmetrix

Temayı sevdiğim renkler üzerinden yaptım. Turuncu ağırlıklı bir tema oldu 🙂 Temaya bir yönetim paneli yaptım. Yönetim panelinden, logonuzu ve faviconunuzu  değiştirebiliyorsunuz.

Bu temayı yaparken zaman sıkıntım olduğundan elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. İkinci temada SomakliV2 olacak o tema da özellik olarak wordpress in çoğu şeyini kullanmayı planlıyorum şimdiden çalışmalara başladım yakın zaman da SomakliV2’nin arayüzünden görseller paylaşacağım.

SomakliV1 Özellikler


 • Temada hiç bir kodlama hatası yoktur. Html ve CSS olarak validdir.
 • Sadeliğinin yanın da hızlı ve SEO uyumludur.
 • CSS Sprite tekniği kullanılmıştır.
 • Temaya özel yönetim paneli.
 • Sade ve hoş bir tasarım.
 • WordPress Pagenavi eklentisi temaya entegre edilerek hız konusunda tema iyileştirilmiştir.
 • Temayı kullanmaya başladığınız da varsayılan olarak header da logo gelir.
 • Tarayıcı uyumludur.
 • Tema panelinden ayarlanabilir sosyal ağ bileşeni.

 

SomakliV1 ve Yönetim Panelinden Görüntüler

kisiselasdicsayfav1  paneladmin


Zaten bu yazıyı okurken temada sitemde aktif olacak. Ve bu temayı ücretsiz indirebileceksiniz 🙂 Sizden tek ricam footerdaki ismimi ve linkimi kaldırmamanız. İkinci temam da istediğiniz özellikleri, SomakliV1 hakkında ki önerilerinizi, düşüncelerinizi veya bu temada gördüğünüz hataları yorum olarak belirtirseniz sevinirim.

DEMO

İNDİR

Author

26 Comments

 1. Merhaba hocam, Temayı etkinleştirdikten sonra admin panelinde gezerken bir şey kaydetmeyi denediğimde değişik hatalarla karşılaşıyorum.
  Acaba temanın çalışması içi gerekli bazı özellikler mi var? (Sunucu İçin)

  “Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/******/public_html/wp-content/themes/somakliv1/functions.php:52) in /home/******/public_html/wp-content/themes/somakliv1/temapaneli.php on line 109”
  Örneğin logoyu kaydet dediğimde bu hata çıktı.

  Bir sayfayı kaydetmeyi denediğimde ise;
  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/******/public_html/wp-content/themes/somakliv1/functions.php:52) in /home/sihirdar/public_html/wp-admin/post.php on line 233

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/******/public_html/wp-content/themes/somakliv1/functions.php:52) in /home/sihirdar/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1173

  • Temanın çalışması için ayrıyetten özelliklere gerek yok. Sizin bu yorumunuzu aldıktan sonra 3 sitede daha denedim temayı ben öyle bir hata almadım ve kodları da bir daha inceledim bir hata yok.

   • Baran bu sorunu Notepad++ yazılımı ile çözebilirsin. Temanın tüm PHP dosyalarını bu yazılım ile aç ve tüm kodları seç. Daha sonra ise yukardaki menülerden “Kodlama/UTF-8 İle BOM Olmayan Kodla” yolunu seç.

    Bunun nedeni karakter sorunu olduğu için böyle bir hata çıkıyor. Temanın tüm php dosyalarını bu şekilde yap, başka kullanıcılarda sorun olmayacaktır. Ayrıca yukardaki işlemi yaparken kodarda karakter sorunu çıkabilir. Kodlarını tek tek kontrol et.

 2. ilk teman olmasına rağmen güzel olmuş başarılar dilerim bu arada slider gibi birşeyde ekliyebilirsin temaya boş kalmasın

 3. hocam birde sorunlarını düzeltsen
  v2dede seo oranını yükseltsen kullanıcam bir tema ama sorunlu tema biraz 🙂

 4. Merhaba Güzel tasarımın için tebrik ederim kardeşim seni. Temayı Siteme Uygulayayım dedim eksikleri oldugu için istediğimi karşılamadı henüz bu yüzden bana göre eksikleri söylemek istiyorum. Öncelikle header bölumunde alt ve ust menuler yok olsa iyi olurdu, bileşenlerdede tek bölüm var ona da alt kısım yeri yapsan iyi olurdu menüleride zaten güzelleşticeğine inanıyorum > yerine baska simge kullanabilirsin diye düşündüm tema gayet şık ve güzel ön sayfa resim oturması vs.. şahane 2 ci versiyonda bunlarda olursa eklersen şahane olcaktır eminim kolay gelsin. 🙂

 5. Halil İbrahim Kaya Reply

  Hocam bir ayarını yaptıktan sonra kaydet deyince beyaz ekran çıkıyor.

  • Normal bir kişisel blog olarak başladı proje sonradan paylaşmaya karar verdim sadece isim kişisel. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 6. Tema cok güzel begendim ellerinize saglık diyeyim 2.sürümü ne zaman acaba 🙂

  • Çok teşekkür ederim. 2 sürüm için bir arayüz çizmiştim fakat sonradan hoşuma gitmediği için iptal ettim şuanda bir kişisel blog projem var bakarsınız belki Somakli V2 olur 🙂

 7. Acıma, Sezai Reply

  İkinci temayı bekliyorum, ikinci tema geldikten sonra belki ben de kullanırım. Teşekkürler vakit ayırıp kodladığın için.

 8. Güzel, sade ve hoş bir tema. Aynı zamanda temanın çok hızlı olduğunu farkettim. Fakat temada göze çarpan ufak tefek hatalar gözümden kaçmadı. Örneğin; sidebar kısmında başlıklar birazcık büyük olmuş.
  Yeni çalışmalarınızı bekliyoruz. Kolay gelsin.

 9. Merhabalar,

  Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim çok güzel ve çok hızı çalışan bir tema olmuş. Tebrikler.

 10. bu temayı bir ara kurmuştum.hoş sade ve kullanışlı bir tema

Write A Comment