Herkese selamlar, Şuan önümde son 3 sınav var (Lys-1, Lys-2, Lys3) 26 Haziran’da tüm sınavlarım bitiyor ve kendimi ve projelerimi geliştirmek için büyük adımlar atmaya başlayacağım. Ne kadar daha 26 Haziran gelmese de yaz moduna iyice girmiş bulunmaktayım. Fakat bu yazı gerçekten dolu dolu geçirmek istiyorum. Aslında bu yazıyı da sesli düşünme tarzında yazıyorum. Hem buraya yazdığım için sizlere söz vermiş gibi hissedeyim dahada asılayım diye.

Şuan Scode uygulamamızı geliştirmeye devam ediyoruz. Uygulamamız 10 gün gibi bir sürede 15 bin indirmeye yaklaştı, hala da gelişmeye devam ediyor. Hatta dün Akşam Oturması’na katıldıktan sonra biz Apple’a da çıkalım diyerek Apple Development Account’unu satın aldık ve Scode’u App Store’a yolladık şuan onay bekliyoruz.

Bu yazıyı 26 Haziran’dan önce yapılacaklar, 26 Haziran’dan sonra yapılacaklar listesi olarak ikiye ayıracağım.

26 Haziran’dan Önce Yapılacaklar

  • Blog Tasarımı

İçerisindeki tanıtım yazıları çok fazla yer kaplıyor onlara daha güzel bir yer bulacağım. İlgisini çeken veya destek olmak isteyen illaki tıklayıp bakacaktır zaten. Ve kullanıcıların istediklerini arayıp bulamadıklarını fark ettim. Herhangi bir kategori listesi yok. Ya kategorilerimi daraltıp kısaltacağım ya da kesinlikle sidebar getireceğim.

  • Portfolyo Tasarımı

Portfolyomun tasarımını ne kadar sevsemde şuanda baya yavaş şekilde çalışıyor. Resimlerin boyutlarının baya büyük olması bu olayın en büyük etkenlerinden ilk olarak resimleri düzenleyeceğim. Yaptığım projelerin her hangi bir demosu ya da ne zaman yaptığıma dair bir bilgi yok. Projenin adı ve resimleri var sadece. Bu gibi eksikleri kapatıp detaya önem vereceğim. Hız konusunda önemli çalışmalar yapacağım.

26 Haziran’dan Sonra Yapılacaklar

  • SoftGrid – SoftGridCSS

Ne kadar daha size haber etmesem de grid yapısı geliştirdim. Şuan sadece ızgara yani col yapısı bulunuyor umarım 26 Haziran’dan sonra button, navbar, card, code, form, list, pagination gibi özellikleri yapıp Framework’ümü dahada geliştirmek istiyorum.

  • İngilizce Çalış

Hem üniversite için hemde yurt dışı deneyimini yaşamak istediğim için İngilizce’nin üstünde fazlaca duracağım. Aldığım Gramer kitabını ve Duolingo’dan eğitimlere devam edeceğim.

  • React Native

Scode’un back-end kısmını React Native’e geçireceğimiz için React Native öğrenmeye başlayacağım.

  • Responsive PSD to CSS Eğitim Seti

Neredeyse her gün bu konu hakkında soru aldığım için Soft Grid’i kullanarak güzel bir responsive arayüzü koda dökme eğitimi hazırlayacağım.

26 Haziran’dan Sonra Yapılacaklar kısmı için şuanlık planladığım şeyler bunlar. Aklıma geldikçe Trello listeme eklediğim gibi burayı da güncelleyeceğim.

Görüşmek üzere 🙂

 

Author

Write A Comment